У вікні «Карта» програми GIS 6 можна відображати проекти і шари, створені на ресурсі GISFile.com за допомогою шару «Інтернет карта».

Зверніть увагу! Щоб працювати не тільки з публічними шарами, Ви повинні бути зареєстровані на сайті http://gisfile.com (як це зробити, читайте в блозі «Реєстрація на сайті») і програма GIS 6 повинна бути налаштована на цей сайт (як це зробити, читайте в блозі «Підключення GIS 6 до сайту gisfile.com»). Також, якщо шар не публічний, його треба підключити до свого проекту або профілю на сайті GISFile.com і дочекатися дозволу від власника шару.

Розглянемо підключення шару «Інтернет карта». Такий шар можна буде тільки переглядати, як і шар GoogleMap, і відображатися він буде у вигляді невеликих картинок, які кешуються на комп'ютер. Таким способом можна відобразити будь-які векторні шари, тайловий шар типу «Растри» або ж цілий проект (набір шарів).

У програмі GIS 6 перейдіть у вікно «Карта». У головному меню «Шар» виберіть підміню «Створити» і в ньому пункт «Інтернет-карта».

Відкрити малюнок

У діалоговому вікні «Створення шару» в полі «Введіть назву шару» задайте будь-яке ім'я для шару і натисніть кнопку «Так».

Відкрити малюнок

Натисніть в списку по створеному шару правою кнопкою мишки і з контекстного меню виберіть «Параметри шару».

Відкрити малюнок

В першу чергу, треба виставити для даного шару ту проекцію, в якій Ви працюєте. Для цього у вікні «Редагування параметрів шару» перейдіть на закладку «Проекція».

Відкрити малюнок

Поставте галочку «Проекція» і в полі, що нижче, виберіть зі списку поточну проекцію. Бажано вибирати ту, в якій є приставка WGS (так буде точніше відображатися). Наприклад, якщо Ваші ділянки знаходяться в системі СК63 в зоні 4, то виберіть «СК 63 (30° - 33°) Зона 04 (WGS 84)».

Відкрити малюнок

Якщо Ви працюєте в місцевій системі координат, тоді у Вас може бути створена місцева проекція або створений ключ переходу. При використанні ключа переходу, поставте галочку «Ключ переходу» та виберіть його зі списку.

Тепер перейдіть на закладку «Інтернет-карта», де і треба буде зробити всі основні налаштування для відображення шару з GISFile.com.

Відкрити малюнок

У полі «Адреса» треба вказати адресу доступу до Вашого шару. В залежності від типу шару, він має такий формат:

де [ім'я] — найменування Вашого шару або проекту.

Відкрити малюнок

Увага! Ім'я шару Ви повинні вказати точно, інакше адреса буде неправильна. Крім того, ім'я не повинно містити пробіли, кириличні та спеціальні символи. Якщо потрібний проект або шар має такі символи, ми рекомендуємо змінити його найменування на ресурсі GISFile.com.

У полі «Маска кеша» треба вказати шлях, куди будуть зберігатися тайли, що кешувалися. Формат маски має такий вигляд:
[ім'я папки]\%zoom%\%x%\%y%.png
де [ім'я папки] - будь-яке ім'я папки, куди будуть кешуватися тайли

Відкрити малюнок

Увага! Щоб уникнути плутанини з тайлами і неправильного їх відображення, для кожного шару потрібно задавати ім'я папки, що не повторюється!

Для унікальності імен папок кешу, ми рекомендуємо використовувати такий формат маски:

де [ім'я] - найменування Вашого шару або проекту.

У полі «Формат плитки» виберіть «png» (1), а в полях «Зміщення по X» і «Зміщення по Y» (2) вказується зміщення шару в метрах, щодо інших об'єктів, відповідно за координатами X і Y. Останні два параметри краще залишити рівними нулю.

Відкрити малюнок

Зміщення по X і Y можна також задавати і в панелі інструментів (1), коли виділений шар «Інтернет-карта».

Відкрити малюнок

Після введення всіх необхідних параметрів, натисніть кнопку «Зберегти». (2)

Після створення шару, переконайтеся, що на ньому включений параметр «Видимість», що шар цей не перекривають інші шари, що стоять вище, і переконайтеся, що Ви перебуваєте саме в тій місцевості, де повинні бути об'єкти.

Відкрити малюнок