У програмі GIS 6 є можливість не тільки відображати шари з сайту http://gisfile.com, але і редагувати.
Такий шар можна буде переглядати, редагувати, отримувати інформацію про об'єкти, створювати нові об'єкти і міняти семантику.
У вікні «Карта» програми GIS 6, в головному меню «Шар» виберіть підміню «Створити» і в ньому пункт «GISFile.com».
У діалоговому вікні «Створення шару» в полі «Введіть назву шару» задайте будь-яке ім'я для шару і натисніть кнопку «Так».
Натисніть в списку по створеному шару правою кнопкою мишки і з контекстного меню виберіть «Параметри шару».
В першу чергу, треба виставити для даного шару ту проекцію, в якій Ви працюєте. Для цього у вікні «Редагування параметрів шару» перейдіть на закладку «Проекція».
Поставте галочку «Проекція» і в полі, що нижче, виберіть зі списку поточну проекцію. Бажано вибирати ту, в якій є приставка WGS (так буде точніше відображатися). Наприклад, якщо Ваші ділянки знаходяться в системі СК63 в зоні 4, то виберіть «СК 63 (30° - 33°) Зона 04 (WGS 84)».
Якщо Ви працюєте в місцевій системі координат, тоді у Вас може бути створена місцева проекція або створений ключ переходу. При використанні ключа переходу, поставте галочку «Ключ переходу» та виберіть його зі списку.
Тепер перейдіть на закладку «GISFile.com», де і треба буде зробити всі основні налаштування для відображення шару з GISFile.com.
У полі «Адреса» нічого змінювати не треба - там уже налаштована адреса на сайт GISFile.com
У полі «Шар» треба вибрати той шар, з яким хочете працювати. У тому списку будуть відображатися як поточні, що підключені Вами на сайті http://gisfile.com, так і всі публічні шари.
Кнопка «Перевірити підключення» (1) оновлює список шарів, а кнопка «Перезавантажити об'єкти» (2) - оновлює сам шар. Таким чином, якщо Ви зміните шар і не збережете його, остання кнопка (2) поверне первинний варіант.
Якщо Ваша програма не налаштована на роботу з GISFile.com, в даному вікні будуть відображатися ще декілька кнопок.
Кнопка «Реєстрація нового користувача на gisfile.com» служить для переходу на сайт http://gisfile.com, щоб зареєструвати нового користувача (більш детально про реєстрацію читайте в блозі «Реєстрація на сайті »). Кнопка «Адміністрування параметрів доступу до gisfile.com» дозволяє перейти у вікно «Адміністрування», щоб налаштувати користувачів програми GIS 6. Щоб ввести логін і пароль на доступ до GISFile.com для поточного користувача, введіть його, відповідно в поля «Користувач» і «Пароль» і натисніть кнопку «Зберегти параметри доступу».
Коли всі необхідні налаштування були внесені в шар, натисніть кнопку «Зберегти».
Після створення шару, переконайтеся, що на ньому включений параметр «Видимість», що шар цей не перекривають інші шари, що стоять вище і переконайтеся, що Ви знаходитесь саме в тій місцевості, де мають бути об'єкти.
Для шару «GISFile.com» можна застосовувати будь-які інструменти, як і для будь-якого іншого зовнішнього шару у вікні «Карта».
Щоб малювати нові об'єкти, виберіть у панелі інструментів режим «Створення об'єктів».
Щоб коректувати об'єкти, виберіть у панелі інструментів режим «Коректування об'єктів».
Більш детально про операції малювання та коректування розповідається у відео-уроках «Ази роботи та професійні навички», або в Посібнику користувача ГІС 6 частина II стор 177).
Щоб подивитися або змінити інформацію про потрібний об'єкт, виберіть у панелі інструментів режим «Коректування об'єктів» і натисніть по потрібному об'єкту. З'явиться спеціальне вікно «Інформаційна панель», де можна подивитися або змінити семантику об'єкта.
Більш детально про інформаційну панель читайте в Посібнику користувача ГІС 6 частина II стор 199).
Після змін, щоб їх не втратити, виділіть свій шар і натисніть кнопку «Зберегти шар» в панелі інструментів.