У програмі GIS 6 є можливість не тільки відображати шари з сайту http://gisfile.com, але і редагувати.

Майте на увазі! Щоб працювати не тільки з публічними шарами, Ви повинні бути зареєстровані на сайті http://gisfile.com (як це зробити, читайте в блозі «Реєстрація на сайті») і програма GIS 6 повинна бути налаштована на цей сайт (як це зробити, читайте в блозі «Підключення GIS 6 до сайту gisfile.com»). Також, якщо шар не публічний, його треба підключити до свого профілю на сайті GISFile.com і дочекатися дозволу від власника шару.

Такий шар можна буде переглядати, редагувати, отримувати інформацію про об'єкти, створювати нові об'єкти і міняти семантику.

Майте на увазі! Даним способом можна підключити тільки векторні шари (точки, лінії або полігони).

У вікні «Карта» програми GIS 6, в головному меню «Шар» виберіть підміню «Створити» і в ньому пункт «GISFile.com».

Відкрити малюнок

У діалоговому вікні «Створення шару» в полі «Введіть назву шару» задайте будь-яке ім'я для шару і натисніть кнопку «Так».

Відкрити малюнок

Натисніть в списку по створеному шару правою кнопкою мишки і з контекстного меню виберіть «Параметри шару».

Відкрити малюнок

В першу чергу, треба виставити для даного шару ту проекцію, в якій Ви працюєте. Для цього у вікні «Редагування параметрів шару» перейдіть на закладку «Проекція».

Відкрити малюнок

Поставте галочку «Проекція» і в полі, що нижче, виберіть зі списку поточну проекцію. Бажано вибирати ту, в якій є приставка WGS (так буде точніше відображатися). Наприклад, якщо Ваші ділянки знаходяться в системі СК63 в зоні 4, то виберіть «СК 63 (30° - 33°) Зона 04 (WGS 84)».

Відкрити малюнок

Якщо Ви працюєте в місцевій системі координат, тоді у Вас може бути створена місцева проекція або створений ключ переходу. При використанні ключа переходу, поставте галочку «Ключ переходу» та виберіть його зі списку.

Тепер перейдіть на закладку «GISFile.com», де і треба буде зробити всі основні налаштування для відображення шару з GISFile.com.

Відкрити малюнок

У полі «Адреса» нічого змінювати не треба - там уже налаштована адреса на сайт GISFile.com

Відкрити малюнок

У полі «Шар» треба вибрати той шар, з яким хочете працювати. У тому списку будуть відображатися як поточні, що підключені Вами на сайті http://gisfile.com, так і всі публічні шари.

Відкрити малюнок

Кнопка «Перевірити підключення» (1) оновлює список шарів, а кнопка «Перезавантажити об'єкти» (2) - оновлює сам шар. Таким чином, якщо Ви зміните шар і не збережете його, остання кнопка (2) поверне первинний варіант.

Відкрити малюнок

Якщо Ваша програма не налаштована на роботу з GISFile.com, в даному вікні будуть відображатися ще декілька кнопок.

Відкрити малюнок

Кнопка «Реєстрація нового користувача на gisfile.com» служить для переходу на сайт http://gisfile.com, щоб зареєструвати нового користувача (більш детально про реєстрацію читайте в блозі «Реєстрація на сайті »). Кнопка «Адміністрування параметрів доступу до gisfile.com» дозволяє перейти у вікно «Адміністрування», щоб налаштувати користувачів програми GIS 6. Щоб ввести логін і пароль на доступ до GISFile.com для поточного користувача, введіть його, відповідно в поля «Користувач» і «Пароль» і натисніть кнопку «Зберегти параметри доступу».

Коли всі необхідні налаштування були внесені в шар, натисніть кнопку «Зберегти».

Відкрити малюнок

Після створення шару, переконайтеся, що на ньому включений параметр «Видимість», що шар цей не перекривають інші шари, що стоять вище і переконайтеся, що Ви знаходитесь саме в тій місцевості, де мають бути об'єкти.

Для шару «GISFile.com» можна застосовувати будь-які інструменти, як і для будь-якого іншого зовнішнього шару у вікні «Карта».

Щоб малювати нові об'єкти, виберіть у панелі інструментів режим «Створення об'єктів».

Відкрити малюнок

Щоб коректувати об'єкти, виберіть у панелі інструментів режим «Коректування об'єктів».

Відкрити малюнок

Більш детально про операції малювання та коректування розповідається у відео-уроках «Ази роботи та професійні навички», або в Посібнику користувача ГІС 6 частина II стор 177).

Щоб подивитися або змінити інформацію про потрібний об'єкт, виберіть у панелі інструментів режим «Коректування об'єктів» і натисніть по потрібному об'єкту. З'явиться спеціальне вікно «Інформаційна панель», де можна подивитися або змінити семантику об'єкта.

Відкрити малюнок

Більш детально про інформаційну панель читайте в Посібнику користувача ГІС 6 частина II стор 199).

Після змін, щоб їх не втратити, виділіть свій шар і натисніть кнопку «Зберегти шар» в панелі інструментів.

Відкрити малюнок