Розглянемо імпорт векторних об'єктів в шар на сайті GISFile. До векторних об'єктів відносяться точки, лінії та полігони. У даній версії сервісу доступний імпорт тільки з файлів у форматі shp.
Головною умовою є те, що весь шар повинен бути в одній системі координат і з одним видом об'єктів. У шарі на сайті GISFile всі координати об'єктів імпортуються тільки в системі координат WGS 84. Відповідно, Ви повинні попередньо виконати перетворення об'єктів в систему координат WGS 84 або це можна буде зробити автоматично у вікні імпорту в шар на сайті GISFile.
MapDraw 2 і GIS 6 також працюють з цим форматом, як у вікні «Карта», так і при експорті об'єктів. В MapDraw 2 і GIS 6 у вікні «Карта» шари називаються зовнішніми: «точки», «полілінії», «полігони».
Для прикладу розглянемо створення shp-файлу за допомогою програми GIS 6 для наступного імпорту в векторний шар на сайт http://gisfile.com.
Запустіть програму GIS 6 і позначте зеленої міткою ті ділянки, які хочете експортувати.
У головному вікні «Земельні ділянки», в меню «Експорт» виберіть пункт «Полігонів у ArcGIS (Shp)».
У вікні, що з`явилося натисніть кнопку, що відповідає даним, які хочете експортувати в shp. У нашому прикладі натисніть кнопку «Земельні ділянки».
У наступному вікні натисніть кнопку, щоб визначити які ділянки брати: тільки поточну, відмічені або всі, що є в базі. У нашому прикладі можна натиснути «Відмічені».
У вікні «Зберегти як» виберіть папку, куди треба буде експортувати файл shp, вкажіть його ім'я та натисніть кнопку «Зберегти». Використовуйте для імені тільки латинські символи, цифри і підкреслення!
Таким чином ми отримали шейп (shp-файл) у вигляді трьох файлів: shp, shx і dbf, який можна імпортувати в потрібний шар на сайті http://gisfile.com.
Перейдіть в список Ваших шарів, для цього у верхньому меню виберіть «Сервіс» і «Шари».
Векторний шар повинен бути вже створений. Як це зробити, читайте в блозі «Створення векторного шару».
Навпроти потрібного шару натисніть кнопку «Відкрити», щоб перейти в інформаційне вікно даного шару.
В інформаційному вікні векторного шару натисніть кнопку «Імпорт».
У вікні «Імпорт» в списку «Система координат» виберіть ту систему координат, в якій знаходяться Ваші ділянки. Це потрібно для того, щоб програма трансформувала координати об'єктів в географічну систему WGS 84, адже саме з нею і працюють всі шари.
Якщо shp-файл вже знаходиться в географічній системі, щоб його не перетворювати, виберіть зі списку «WGS 84». Якщо потрібної проекції немає в списку, то виберіть пункт «Інша (Proj 4)». З'явиться додаткове поле «Рядок Proj4», куди можна ввести рядок для перетворення. Приклади заповнення рядка у форматі Proj4 можна скопіювати на спеціальному сервісі «Перетворення координат для текстових файлів».
Після вибору системи координат, треба вибрати файли shp-формату. Для цього, навпроти поля «Shp file» натисніть кнопку «Огляд...».
У вікні «Відкрити» виділіть файл з розширенням shp, який отримали з GIS 6, і натисніть кнопку «Відкрити».
Таку ж операцію виконайте і для файлів shx та dbf відповідно. Коли вкажете всі файли, натисніть кнопку «Завантажити».
Після імпорту, у вікні інформації про шар, Ви побачите, що змінилася кількість об'єктів (1) і, якщо до цього шар був порожній, додалася таблиця семантики (2). Якщо таблиця вже була в шарі, то будуть додані з dbf-файлу тільки ті поля, яких не вистачає.
Подивитись результат імпорту можна натиснувши кнопки «Перегляд об'єктів» або «Перегляд тайлів».
Відрізняються ці кнопки тільки способом перегляду. У режимі «Перегляд об'єктів» видно саме вектор, за яким можна отримати семантичну інформацію, на будь-якому об'єкті. У режимі «Перегляд тайлів» відображається растр (тайли), який служить тільки для перегляду і більш швидкого відображення об'єктів.
Якщо Ви помилково імпортували не ті об'єкти або не в тій системі координат, то шар можна очистити, використовуючи кнопку «Очистити шар» (1). Також можна редагувати об'єкти і їхні атрибути, використовуючи режим редагування, натиснувши кнопку «Змінити» (2).