Майте на увазі! Для створення шарів, Ви повинні бути зареєстровані на сайті http://gisfile.com. (як це зробити, читайте в блозі «Реєстрація на сайті») і зайти під своїм логіном і паролем.

Щоб створити новий шар, у верхньому меню виберіть «Сервіс» і «Шари».

Відкрити малюнок

У списку шарів натисніть кнопку «Створити».

Відкрити малюнок

З'явиться вікно параметрів нового шару «Параметри шару». У полі «Найменування» введіть назву вашого майбутнього шару. Використовуйте для цього тільки латинські символи, цифри і підкреслення!

Відкрити малюнок

У полі «Вид об'єктів» виберіть «Тайли». Таким чином Ви вкажете, що шар буде саме тайловий (для растрів).

Відкрити малюнок

Вікно трохи змінить свій вигляд. У полі «Вид тайлів» виберіть пункт «Растри». Це означатиме, що тайли завантажуються користувачем.

Відкрити малюнок

У полі «Заголовок» вкажіть повну назву шару. Тут можна вказувати кирилицею, щоб було зрозуміло.

У полі «Ключові слова» вкажіть через кому слова, за якими можна буде знайти цей шар в пошуку.

У полі «Опис» напишіть характеристику своєму шару, опишіть його, щоб було зрозуміло що це за шар, яку місцевість він відображає, яка якість растрів, масштаб і т.д.

Відкрити малюнок

У полі «Параметри» нічого писати не треба.

Якщо поставити галочку «Публічний перегляд», то цим шаром зможуть скористатися всі бажаючі. Якщо галочка не буде там стояти, то шар зможуть бачити тільки ті користувачі, яким Ви дозволите підключитися.

Якщо поставити галочку «Публічне редагування», то додавати растри в цей шар зможуть усі бажаючі. Якщо галочка не буде там стояти, то в шар зможуть додати растри тільки ті користувачі, яким Ви дозволите редагування.

Після внесення всіх необхідних даних, натисніть кнопку «Зберегти», щоб зберегти зміни та закрити це вікно.

Відкрити малюнок

Тепер, в списку Ваших шарів з'явиться новий шар для майбутніх тайлів.

Наступним кроком, який треба виконати, є завантаження прив'язаних растрів з файлами прив'язки на сервер. Для цього, перейдіть на сторінку інформації про шар (верхнє меню «Сервіс» - «Шари»). Знайдіть свій шар в цьому списку і навпроти нього натисніть кнопку «Відкрити».

Відкрити малюнок

У вікні інформації про шар натисніть кнопку «Завантажити» навпроти графи «Растри».

Відкрити малюнок

 

Якщо файл вже завантажений на сайт, в правій області можна вибрати його із списку (1) і натиснути кнопку «Вибрати». Щоб додати новий файл, натисніть кнопку «Виберіть файл» (2), за допомогою стандартного діалогового вікна виберіть файл на диску і натисніть кнопку «Відкрити». Після цього, натисніть кнопку «Завантажити» (3) і дочекайтеся поки браузер завантажить його на наш сервер.

 

Відкрити малюнок

Увага! Всі растри повинні бути у форматі tif, sid або jpg, а також мати файли прив'язки форматів tab, tfw, sdw або jpgw. Якщо файл не буде прив'язаний або матиме неправильну прив'язку, сформувати тайли буде можливо тільки після заміни файлу прив'язки в шарі!
Майте на увазі! На растри будуть накладені обмеження за розміром. Зніматися такі обмеження будуть при розширенні прав Вашого облікового запису.

Після завантаження файлу, вікно закриється. Таким чином завантажте всі необхідні растри і прив'язки до них. На сторінці інформації про шар Ви будете бачити всі завантажені файли. Якщо якийсь файл завантажений випадково, навпроти нього натисніть кнопку «Видалити».

Відкрити малюнок

 

Після того, як Ви надали всі необхідні растри, потрібно відправити запит на їх побудову. Для цього натисніть кнопку «Побудувати тайли».

Відкрити малюнок

Буде проведена їх перевірка, конвертування в тайли і завантаження на сервер. Цей процес займе певний час, тому просто почекайте. Вгорі параметрів шару знаходиться статус обробки тайлів. Якщо обробка ще не закінчена, стоїть статус «Очікується побудова тайлів».

Відкрити малюнок

Коли тайли будуть готові, зміниться статус шару на «Тайли побудовані» і Ви отримаєте повідомлення на Вашу електронну пошту.

Відкрити малюнок

Якщо ж файли були пошкоджені або не мали якісної прив'язки, то побудову тайлів буде скасовано і шар буде мати статус «Тайли не побудовані».

Відкрити малюнок

Подивитися на растри можна за допомогою кнопки «Перегляд».

Відкрити малюнок

Тепер, коли тайли побудовані, Ви можете використовувати шар або на сайті http://gisfile.com, або в програмах GIS 6 і MapDraw 2, або в будь-якому іншому програмному продукті, який підтримує роботу з тайлами із інтернету.

Подивитися параметри маски посилання можна на сторінці інформації про шар (верхнє меню «Сервіс» - «Шари» - знаходимо потрібний шар - кнопкаа «Відкрити»). Там можна побачити маску посилання для різних програм.

Відкрити малюнок